ورود به سایت

​​​​​​​​​برای ما مهم است که همه بتوانند از محصولات و خدمات شرکت توزیع برق استان زنجان بهره‌مند شوند.

از آنجا که وب‌سایت اصلی‌ترین کانال ارتباطی ما با شماست،تلاش نموده ایم راهی بیابیم تا افراد کم‌توان یا دارای ناتوانی‌های خاص هم بتوانند با ما در ارتباط باشند.


1- معرفی نرم افزار صفحه خوان فارسي (NonVisual Desktop Access)

صفحه خوان ها برنامه هایی هستند كه افراد نابینا و كم بینا را قادر می سازند مانند افراد بینا با كامپیوتر تعامل كنند. تمام كارهایی كه افراد نابینا با كامپیوتر انجام می دهند، مطالبی كه می نویسند و یا درسایت ها مشاهده میكنند، فعالیت هایی كه در ویندوز انجام می دهند و ... توسط صفحه خوان ها برایشان خوانده می شود و بدین صورت از نحوه ی کارکرد خود با رایانه آگاه می شوند.

نرم افزار NonVisual Desktop Access يا بطور مختصر NVDA از تمامی برنامه هایی مانند مرورگرهای اینترنت، برنامه های مدیریت ایمیل، برنامه های چت و مسنجر و همچنین انواع نرم افزارهای آفیس به خوبی پشتیبانی می کند. صفحه خوان ها معمولا تجاری هستند و هزینه های بالایی حتی بیش از یك هزار دلار دارند اما این صفحه خوان کاملا رایگان و open source بوده و به علاوه پشتیبانی خوبی را از سوی سازنده دریافت می کند. از جمله دیگر مزایای استفاده از صفحه خوان ها عدم آسیب و یا آزار نور حاصل از صفحه نمایش برای افراد نابینا، کم بینا و حتی بینا است.


2- آموزش نحوه بزرگنمایی صفحات

برای نمایش بزرگتر صفحات سایت از منوی View گزینه Zoom را انتخاب نموده و بزرگنمایی مد نظر را انتخاب نمایید.
همچنین می توان از فشردن همزمان دو کلید CTRL و + استفاده نمایید.