ورود به سایت

به گزارش دفترروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، در پی نصب کنتورهای مرجع در روستاهای آلوده به انشعاب برق های غیرمجاز یا دستکاری لوازم اندازه گیری در حوزه اموربرق غرب شهرستان زنجان میزان تلفات محاسبه شده 98درصد ثبت شد ، این درحالیست که کوچکترین تلفات انرژی برق تاثیرات منفی ومخرب شدیدی برروی تاسیسات و شبکه های توزیع و کیفیت برق سایر مشترکین خواهد گذاشت.

کاهش تلفات ، بالا بردن راندمان و بالا بردن بهره وری از دغدغه های اصلی صنعت  برق در سالهای اخیر بوده بگونه ای که امروز شاهد برنامه ریزی گسترده برای کاهش تلفات می باشیم تا گامی بلند برای عدم هدر رفت انرژی و سرمایه کشور برداریم . در همین رابطPictur265.JPGه بخش قابل ملاحظه ای از تلفات در بخش غیر فنی است ، یعنی حذف برق های غیرمجاز بیشترین تاثیر بر کاهش تلفات دارد که این شرکت با تقویت بخش بازرسی و تشکیل تیمهای ویژه بازرسی با شدت با انشعابات غیرمجاز مقابله خواهد نمود .

بر اساس قانون، برابر ماده 660 قانون مجازات اسلاميافرادی که بدون پرداخت حق انشعاب، مبادرت بــه استفاده ي غير مجاز از آب و برق وگاز و تلفن و شبكه فاضلاب نمايند علاوه برجبران خسارت وارده بــه جزاي نقدي معادل دو برابر خسارت وارده محكوم خواهند شد .

طبق بررسی های بعمل آمده در یکی از حوزه های ماموریت این شرکت ( برق غرب شهرستان زنجان) روند رو به رشد استفاده برخی روستاها از انشعاب برق های غیرمجاز ، تلفات را به 98درصد رسانده و مشکلات عدیده ای در حوزه بهره برداری ، نگهداری شبکه و سبب بروز خسارت به تاسیسات و خاموشی های بی برنامه و همچنین کاهش کیفیت برق سایر مشترکین ایجاد کرده است .و لزوم همکاری و همراهی و تلاش ایثارگرانه و جهادی مردم ، مسئولین سیاسی ( فرمانداری و دهیاری ها ) ، انتظامی وقضایی، اصحاب رسانه و رادیو تلویزیون و مجموعه پرسنل امورهای اجرایی را می طلبد.

گفتنی است تلفات انرژی در کشورهای پیشرفته دنیا زیر4 درصد ، در کشور ایران 10.5درصد(ده ممیزپنج صدم درصد) و در شرکت توزیع برق استان زنجان که به عنوان شرکت های پیشرو در زمینه کاهش تلفات محسوب می شود 8.17( هشت ممیز هفده صدم درصد) است .