ورود به سایت

به گزارش دفترروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، علیرضا علیزاده رئيس هيات مديره ومديرعامل اينشركت درگفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: روزهای اخیر شاهد افزایش دمای هوا و تبع آن افزایش مصرف برق در استان زنجان و کشور هستیم که با توجه به افزایش دامنه استفاده از لوازم برقي و سرمایشی ، میزان مصرف انرژی در سه ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت زمان مشابه پارسال قریب به 7 درصد افزایش یافته است.

وي ادامه داد: افزایش مصرف برق در استان به گونه‌ای بوده است که از میزان سهمیه تعریف شده کشوری برای استان تجاوز کرده و به حدود 555 مگاوات رسید و این در حالی بود که حداکثر سهمیه تعریف شده برای این استان 546 مگاوات بود. وی افزود: باید توجه داشت که افزایش دما و گرمای هوا در کشور، سراسری بوده و منطقه‌ای نیست و از همه مشترکان این شرکت درخواست مي كنيم در مصرف انرژي برق مديريت وكنترل دقيق انجام شود تا با مشکل و محدودیتی برای توزیع انرژی چه در سطح کشور و یا در استان مواجه نشویم و بتوانیم این تابستان را بدون قطعی و یا محدودیتی به پایان برسانیم.

  علیزاده خاطرنشان کرد: در صورت احتمال قطعی برق، صنایع در استان خط قرمز هستند و سعی بر این خواهد بود که برق صنایع قطع نشود تا آنان بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند، البته برخی از صنایع نیز در استان با استفاده از طرح تشویقی این شرکت با تغییر ساعات و شیفت کاری خود از ساعات اوج مصرف روزانه، از تعرفه‌هایی برای کاهش هزینه برق مصرفی خود بهره‌مند شدند و حتی در صورت امکان بروز قطعی برق، برق بخش‌های کم‌تاثیر قطع خواهد شد و امیدواریم با مدیریت مصرف برق از جانب همه مشترکان شاهد قطعی نباشیم.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با بیان اینکه در استان زنجان میزان مصرف خانگی کمتر از میانگین کشوری و برق مصرفی بخش مولد ( صنعت وكشاروزي) بیش از میانگین کشوری است، یادآور شد: این شاخص‌ها برای استان زنجان وضعیت مناسبی را نشان می‌دهد که مدیریت مصرف در استان خوب است و استان به علت بالا بودن مصرف بخش صنعت، استانی صنعتی است. وي در ادامه به مطالبات 70ميليارد توماني از مشتركين تعرفه هاي مختلف اشاره كرد وتصريح كرد: طرح‌های توسعه زیرساخت‌هاي بخش صنعت برق و ارائه خدمات مطلوب به مردم نیاز به وصول هزينه هاي برق مصرفي دارد.

  وی خاطرنشان كرد: زیرساخت‌های برق ایران در منطقه خاورمیانه رتبه نخست را به خوداختصاص داده و در جهان نيز در جايگاه چهاردهم قرارگرفته ايم .