ورود به سایت

IMG_9642.JPGبه گزارش دفترروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، علیرضا علیزاده مدیرعامل این‌شرکت در جریان بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز زنجان ، ضمن قدردانی از تعامل خوب رسانه ها با صنعت برق در شرایط ویژه کنونی ، به تشریح وضعیت برق در فصل تابستان وتوصیه به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی پرداخت .

علیزاده گفت: وزارت نیرو و دولت برای مدیریت مصرف برق در بخش های خانگی، تجاری، صنعتی، عمومی و کشاورزی طرح های تشویقی خاصی قائل شده اند.

وی افزود: باتوجه به مصرف نیمی از انرژی برق استان در بخش صنعت ، انتظار ویژه ای از این بخش داریم و از سوی وزارت نیرو بسته های خوب تشویقی هرساله پرداخت می شود که بطور نمونه در صورت استفاده صنایع از مولدهای اضطراری در مواقع اوج مصرف برق ، به ازای هر کیلوات 100 تا 300 تومان برق تولیدی خریداری می شود . ضمن اینکه سوخت صنایع نیز بر اساس هماهنگی های انجام شده از سوی شرکت پخش فرآورده های نفتی تامین می شود.

وی با بیان اینکه مشترکان در بخش صنایع با استفاده از چهار بسته تشویقی مصرف برق خود را مدیریت کنند، اظهار کرد: بر اساس ذخیره عملیاتی از یک روز قبل به صنایع اعلام می کنیم مصرف بار خود را تقلیل دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان اعلام کرد: شایسته است مدیران واحدهای تولیدی استان با جابجایی تعطیلات وتعمیIMG_9648.JPGرات سالیانه به فصل تابستان ومواقع اوج مصرف برق  ضمن کمک به تامین برق تمامی نقاط کشور و استان از بسته های تشویقی بهره مند شوند .

وی به مدیریت مصرف در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: کشاورزانی که از ساعت 12 تا 16 عصر موتورهای چاه خود را خاموش کنند، 20 ساعت بقیه استفاده از برق برای آنها رایگان حساب می شود.
علیزاده تاکید کرد: مشترکان از استفاده از دستگاه های پرمصرف برق در ساعات اوج مصرف خودداری کنند، چرا که همزمان با اوج مصرف هزینه برق مصرفی چهار برابر  نسبت به ساعات غیر اوج مصرف محاسبه می شود.

وی از همه مشترکان زنجانی خواست، مشترکان با مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق را کمک کنند تا روند خدمت بی منت بدون محدودیت ادامه داشته باشد.

گفتنی است این شرکت با داشتن  450هزار مشترک برق ، 53 درصد از برق مصرفی این استان در بخش صنعت و 21 درصد نیز در بخش کشاورزی مصرف می شود.