ورود به سایت

به گزارش دفترروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، همکاران طراحی ونظارت که در سازمان ها با عنوان « مغز متفکر » شناخته می شوند در نشستی تخصصی با علیزاده مدیرعامل این شرکت به گفتگو نشتند و چالش های پیش روی و راهکارهای ارتقاء کیفی بخش طراحی و نظارت پروژه ها را بررسی کردند.

مهندس علیزاده در این نشست ضمن تبیین اهداف استراتژیک شرکت در افق 1404 و اجرای تمامی فعالیت ها براساس چشم انداز ترسیم شده ، گفت: بخش طراحی و نظارت دنبال رو یک شرکت استراتژی محور است ، بطوریکه اگر قصد هر حرکتی داشته باشد ، باید براساس اهداف برنامه استراتژیک عمل کند و این حوزه نیز بدلیل نقش اساسی و پایه ای در فرآیند اجرای پروژه های شرکت ، تاثیر بسیار حساسی درپیشبرد اهداف چشم انداز1404 دارد. وی افزود : یکی از اهداف مهمی که شرکت توزیع برق استان زنجان در سالجاری بر برنامه های استراتژیک خود اضافه کرده است ، اقتصادی محور کردن تمامی طراحی‌ها  در کنار توجه IMG_9399.JPGبه نکات فنی طرح ها است. با توجه به شرایط اقتصادی کشور ، طرح هایی که دارای بهره وری بالا باشد مورد تایید ما خواهد بود.

وی تصریح کرد : نیاز عمده حوزه طراحی و نظارت پروژه ها  مهندسی ارزش می‌باشد ، در حالی که کیفیت ، ایمنی ، قابلیت اطمینان ، قابلیت نگهداری حفظ و ارتقاء یابد . مهندسی ارزش به عنوان شیوه ای کارآمد برای شناسایی و حذف هزینه‌های غیرضرور و کوتاه سازی زمان اجرا و بهینه سازی ، بازنگری و نوآوری در فرآیند اجرای پروژه‌هاست. وی با تاکید بر داشته های موجود و بهره مندی از ظرفیت های خوب زیرساختی و نیروی انسانی ، خاطرنشان کرد : باتوجه به اینکه اکثراهداف استراتژیک شرکت با شاخص « زمان» سنجیده می شود ، ضرورت بازنگری در مدت زمان فرآیند طراحی و نظارت پروژه ها دوچندان شده است و در این خصوص باید تلاش بیشتری انجام شود . همچنین بهره گیری از بستر GIS که بحمدالله برداشت اطلاعات خوبی در شبکه های فشار ضعیف وفشار متوسط استان صورت گرفته ، بستر خوبی است تا به دقت ، صحت و تسریع در طراحی ها کمک کند.

وی در پایان صحبت های خود ، توجه به کیفیت طراحی و نحوه ی اجرای پروژه ها را مهم ارزیابی و نظارت فنی با نگاه مسئولیت پذیرانه را اولویت کاری حوزه طراحی ونظارت عنوان کرد.

گفتنی است در ادامه نشست ، مهندس علیزاده به سئوالات طراحان وناظرین پروژه های شرکت پاسخ داد.