ورود به سایت

به IMG_8008.JPGگزارش دفترروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، همزمان با آخرين هفته ي فروردين ماه سال جاري با استقبال خوب بانوان شهر زنجان و با هماهنگي گروه مديريت مصرف بهينه برق اين شركت و فرمانداري شهرستان زنجان همايش مديريت مصرف برق ويژه ي بانوان ( مشتركين خانگي ) با هدف ارائه مطالب مفيد و راهكارهاي موثر در مديريت هزينه هاي برق مصرفي خانواده و رعايت نكات بهداشت ايمني برق درمحيط خانه در محل سالن اجتماعات اداره كل جهادكشاورزي استان برگزار گرديد.

باتوجه به پیشرفتی که د‌ر تولید‌ و عرضه محصولات برقی رخ د‌اد‌ه و به تبع آن، تحول فرهنگی که د‌ر گرایش مرد‌م به استفاد‌ه از این گونه وسایل د‌ر کشور ما به وجود‌ آمد‌ه است، شاید‌ د‌ر اکثر خانوارهای ایرانی و به ویژه خانوارهای شهری بیش از ۲۰ وسیله برقی وجود‌ د‌اشته باشد‌،‌ وسایلی مثل تلویزیون، یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، چرخ‌گوشت، مایکرویو، اتو، ماشین ظرفشویی، کولرهای آبی و گازی و... .
لذا با وجود‌ تعد‌اد‌ و تنوع این وسایل د‌ر خانواد‌ه‌ها، ماد‌ران فهیم و با د‌رایت ایرانی هستند‌ که به عنوان مد‌یران اقتصاد‌ی خانواد‌ه لازم است تا ضمن بهره‌مند‌ی از این گونه وسایل با استفاد‌ه صحیح، منطقی و به موقع از آنها به راحتی هزینه‌های برق مصرفی خانواد‌ه خود‌ را کاهش د‌هند‌ و به اقتصاد‌ کشور و بهره‌مند‌ی سایر شهروند‌ان و هم‌میهنان از نعمت برق کمک کنند‌.

IMG_7946.JPGمحسن رضايي مديردفترروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان درابتدا ي همايش از استقبال خوب بانوان زنجاني و مساعدت ويژه ي مهندس فرخي فرماندارشهرستان زنجان و همكاران اين شركت قدرداني كرده و گفت : بيشتر فعاليت‌هاي اقتصادي بانوان در بخش خانواده است و  بانوان با مديريت صحيح در اين بخش نقش مهمي در اصلاح الگوي مصرف و امور اقتصادي جامعه و خانواده بر عهده دارند. بانوان  هنرمندان بزرگ جامعه اجتماعي و در حقيقت مدير اقتصاد خانواده هستند .

وي در ادامه با اشاره به وضعيت شاخص هاي آماري شركت  و با تاكيد بر سرلوحه قرار دادن شعار تكريم ارباب رجوع از ابتداي سال جاري خاطرنشان كرد : هم اكنون اين شركت داراي چهارصد و پنج هزار و پانصد وپنجاه وسه  مشترك برق  مي باشد كه از اين ميزان هفتاددرصد مصرف انرژي را بخش صنعت و كشاورزي ( مولد) به خود اختصاص داده است كه در اين شاخص از لحاظ نرم كشوري وضعيت خوبي داريم . همچنين تمام تلاش پرسنل اين شركت در پايدار نگهداشتن شبكه ي توزيع برقي به طول سيزده هزارو پانصد كيلومتر و روشن نگهداشتن پانزده هزار و هفتصد شعله چراغ روشنايي معابر است كه بخش اعظم تامين امنيت شهر و روستا بدليل روشن بودن معابر در اوقات تاريك شبانه روز است .

IMG_7992.JPGسيدجواد قريشي مديردفتر كنترل لوازم اندازه گيري ومديريت مصرف بهينه ي برق شركت نيز در سخنان خود  اجراي راهكارهاي مديريت مصرف  و رعايت ايمني برق در منازل را مهم دانست و گفت : مديريت مصرف برق در خانواده بطور قابل توجهي در كاهش نياز مصرف برق كشور تاثير مي گذارد و با فراگيري و اجراي راه‌هاي بهينه‌سازي مصرف در اين همايش  بر سطح دانايي و آگاهي ما افزوده شده  واز اين طريق مي توان كمبود توليد برق را در سال جاري تا حدودي جبران كنيم. وي تصريح كرد : با اعمال راهكارهاي ساده مديريت مصرف برق در منزل، مي‌توان ضمن كمك به اقتصاد خانواده، در حفظ محيط زيست و حتي به سلامت نسل‌هاي آينده كشورمان كوشا باشيم. IMG_8104.JPG

در ادامه ي همايش مهندس عليرضا رضايي كارشناس ارشد گروه مديريت مصرف برق شركت توزيع نيروي برق استان زنجان در بخش بهينه سازي مصرف انرزي برق در حوزه مصارف خانگي  و مهندس علي يزدان شناس كارشناس اين گروه در بخش بهداشت ايمني برق در منازل به ارائه مطالب بسيار مهم و مفيد پرداختند .

گفتني است در اطلاعيه اي در همين همايش اعلام شد كه مشتركين خانگي مي توانند با ارسال شماره پرونده ي درج شد ه بر روي قبض برق خود و عبارت "برق" به شماره پيام كوتاه 300099000195  مي توانند فايل آموزشي ارائه شده را در مقابل درب منزل خود دريافت نمايند.