ورود به سایت

IMG_8429.JPGبه گزارش دفترروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، در آستانه حلول ماه مبارک رمضان همایش بزرگ طلایه داران تبلیغ ویژه مبلغین و مبلغات که با حضور حجه الاسلام والمسلمین خاتمی نماینده ولی فقیه وامام جمعه زنجان ، جمعی از مسئولین انتظامی و حضرات آیات و ائمه جماعات استان برگزار شد ، علیزاده مدیرعامل این شرکت به عنوان اولین سخنران در خصوص ترویج فرهنگ صحیح اصلاح الگوی مصرف انرژی برق در تابستان سالجاری به ارائه راهکار پرداخت.

مهندس علیزاده نقش مبلغین دینی و مذهبی را در اشاعه فرهنگ درست مصرف و اصلاح سبک زندگی اسلامی بدور از اسراف را در جامعه مهم ارزیابی کرد و بر امر به معروف ونهی از منکر در حوزه حفاظت از بیت المال( نعمت برق) وهمچنین عدم آسیب به شبکه های ارزشمند توزیع برق تاکید کرد. وی افزود : اصولاً نگاه IMG_8470.JPGقرآن به مسئله اقتصادی نگاهی در راستای بهره‌وری مناسب و درست از امکانات و وسایلی است که خداوند در اختیار بشر به‌طور مستقیم و یا با تولید و کار قرار داده است؛ از این‌رو از مردم می‌خواهد که هر چیزی را درست و به شکل مناسب آن مورد استفاده قرار داده و از اسراف و تبذیر و عدم بهره‌مندی از آن خودداری ورزند. وی به زمان های اوج مصرف برق در تابستان که در ساعات بعد از ظهر و غروب آفتاب اتفاق می افتد اشاره کرد و از ائمه جماعات سراسر استان خواست تا در سخنرانی های خود به مدیریت مصرف برق در زمان های اوج مصرف برق دقت نمایند .

وی در بخش دیگری از صحبت های خود استفاده از انشعاب برق غیر مجاز بخصوص در روستاهای استان را چالش بزرگ عنوان کرد و تصریح کرد: طبق احکام اسلامی و توصیه های بزرگان دین هرگونه بهره برداری غیرقانونی از بیت المال حرام بوده و گناه محسوب می شود و معضل برق های غیرمجاز از این موضوع مستثنی نیست . وی از مبلغین دینی ومذهبی استان خواست تا در خصوص عواقب استفاده از انشعاب برق های غیرمجاز ویا دستکاری کنتور برق مردم را آگاه نمایند.