ورود به سایت

به گزارش دفترروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، همزمان با اعمال مدیریت بار در نقاط مختلف استان که بدنبال کاهش نزولات آسمانی منتهی به تابستان سالجاری وکمبود تولید برق از طریق نیروگاههای برق آبی ، افزایش دمای هوا و مصرف انرژی برق درساعات پیک رخداده است، مدیران امورهای اجرایی این شرکت در شهرستان های ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ایجرود، سلطانیه و ماهنشان به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه نکات مهمی در خصوص وضعیت صنعت برق در شرایط کنونی و نحوه مدیریت بهینه مصرف برق ارائه کردند .

مدیران اجرایی شهرستان های یاد شده وضعیت ذخایر انرژی در ایران را دربین سایرکشورهای جهان تشریح کرده و وجود منابع گازی ، نفت ، معادن ، باد و خورشید را نعمت پروردگار دانستند و بر ضرورت حفظ ذخایر ملی برای آیندگان تاکید و از مردم خواستند تا عادات غلط مصرف بیش از اندازه که نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته درحد نامطلوبی قرار داریم پرهیز کنیم .

خوشبختانه ما در میهن اسلامی مردم متدین و باایمان داریم و با وجود شرایط خاص و محدودیت های ذخایر آبی در کشور لزوم تبیین مدیریت مصرف صحیح به عنوان عمل صالح در جامعه ضرورت پیدا می کند .

در تابستان امسال با افزایش دمای هوا و کمبود ذخایر آبی در پشت نیروگاههای برق آبی ، نیازمند همیاری وهمکاری تمامی مردم هستیم و اگر هر مشترک برق فقط 10درصد از مصرف انرژی برق خود را بویژه در ساعات اوج مصرف ( 12-16بعدازظهر و 19-23شب) نسبت به سال گذشته کاهش دهد ، صنعت برق مشکلی در تامین برق نخواهد داشت و با خاموشی نیز مواجه نخواهیم شد .

زیرساخت و ظرفیت برق کشور واستان در ارائه برق مطمئن وپایدار درعمده روزهای سال محدودیتی نداشته و جایگاه صنعت برق در خاورمیانه به عنوان اولین کشور و در سطح جهان به عنوان چهاردهمین صنعت برق برتر شناخته می شود ولی بدلیل مصرف بیش از اندازه برق در محدوده زمانی تابستان با کمبود برق روبرو شده ایم که با همت دستگاه های دولتی ، صنایع ، کشاورزی و مردم بسلامت از این برهه زمانی عبورخواهیم کرد.

گفتنی است در حاشیه نمازجمعه ها غرفه پاسخ به سئوالات مردم در خصوص صنعت برق ومدیریت مصرف بهمراه توزیع بروشور و تراکت های اصلاح الگوی مصرف انرژی برپا شد.