ورود به سایت

20171129_100539.jpgبه گزارش دفترروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، با حضور نمايندگاني ازانجمن صنفي كارفرمايي شركت هاي توزيع برق ، پژوهشگران دانشگاه دولتي وآزاد زنجان ، مخترعين ومحققين موسسات آموزشي و هشت شركت توزيع برق شمالغرب كشور ، نشست منطقه اي سيرد به منظور ارائه دستاوردهاي بيست وچهارمين كنفرانس بين المللي سيرد در گلاسكوي اسكاتلند (2017) به ميزباني توزيع برق زنجان برگزارشد.

مهندس عليزاده رئيس هيات مديره ومديرعامل اين شركت ضمن قدرداني از استقبال خوب پژوهشگران صنعت برق ، گفت: کنگره بین‌المللی سیرد، معتبرترین رویداد علمی، تخصصی در حوزه صنعت برق در سطح جهان است و ایران در سال‌های اخیر توانسته در کنگره سیرد جایگاه مناسبی را کسب کرده است. وي افزود: امسال قریب به 700 مقاله از شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور و دانشگاه‌ها به کنگره علمی سیرد ارسال شده که نشان از تلاش و علم قابل رقابت در این بخش در کشور است و لازم به ذکر است که ایران در سه سال پیاپی رتبه اول جهان را در تعداد و محتویات مقالات ارسالی داشته است.

علیزاده با اشاره به حضور نمايندگاني از شركت هاي توزيع برق كشور در کنگره بین‌المللی سیرد در سال 2017، خاطرنشان کرد: این شرکت‌کنن20171129_105150.jpgدگان موارد و نکات مهمی را برای استان و کشور به ارمغان آورده‌اند که جمع کثیری از دانشگاهیان و فعالان در این حوزه می‌توانند از این دستاوردها استفاده کنند. وي یادآور شد: ایران در بحث علوم مربوط به برق توانمندی‌های بالایی دارد، به طوری که توانسته در مجامع بین‌المللی با ارائه مقالات به‌روز، در سطح ایده‌آلی ظاهر شود. همچنین در شرکت‌های توزیع نیروی برق نیز مقالات و مطالعات مناسبی انجام می‌شود.

  وی تصریح کرد: باید مقالات و تحقیقات انجام شده به سمت کابردی شدن و خلق ثروت حرکت کنند که این مهم می‌تواند توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، بنیاد نخبگان و پارک‌های علمی و فناوری سراسر کشور عملیاتی شود و با عملیاتی و کاربردی شدن این مقاله‌ها و خلق ثروت، این مقالات به زیرساخت‌ها برای کشور نیز تبدیل می‌شود.

  در ادامه اين نشست نمايندگان حضوريافته در كنفرانس سيرد گلاسكوي اسكاتلند2017 دستاوردهاي بدست آمده را ارائه كردند .