ورود به سایت

IMG_0283.JPGبه گزارش دفترروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، همزمان با آغاز هفته پدافند غيرعامل با حضور سردارمطيعي معاونت انرژي سازمان پدافندغيرعامل كشور،مهندس خادم دبيركميته پدافندغيرعامل شركت توانير ، مهندس كرامتي مديركل بحران و ميرزايي مديركل پدافندغيرعامل استانداري زنجان و معاونين و مديران اين شركت همايش پدافند غيرعامل با تدريس مهندس دشتي  در محل سالن اجتماعات اموربرق شمال زنجان برگزار گرديد.

مهندس عادل كاظمي رئيس هيات مديره ومديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان زنجان ضمن گراميداشت سالروز شهادت سرور وسالار شهيدان امام حسين (ع) و ياران با وفاي ايشان و خيرمقدم به خاطر حضور ميهمانان در پايتخت شوروشعورحسيني (ع)، به ارائه گزارشي از وضعيت شركت در حوزه ي پدافند غيرعامل پرداخت و گفت : با توجه به اينكه موقعيت استان زنجان از لحاظ اقليمي دروضيت سرد وكوهستاني قرار دارد و نقاط استراتژيك و تجهيزات راداري و ماهواره اي در ارتفاعات صعب العبور واقع شده اند ، نگهداري و افزايش قابليت اطمينان شبكه هاي توزيع برق از اهميت ويژ ه اي برخوردار هستند .

مهندس كاظمي خاطرنشان كرد: حفظ شبکه هاي برق  به عنوان مهم ترين زير ساخت و شريان اصلي استان مورد توجه اين شركت قرار دارد و  اهميت انرژي برق در همه عرصه هاي نظامي، اجتماعي، صنعتي، سياسي، اقتصادي، دفاعي و فرهنگي انکار ناپذير بوده و آسيب تاسيسات برق، صدمات جبران ناپذيري را به دنبال خواهد داشت. وي افزود: فعاليت هاي پدافند غيرعامل بستري مناسب براي مقابله با اين تهاجم ها به شمار آمده و حفاظت ازشبكه هاي توزيع برق از طريق شناخت تهديدات و آسيب پذيري ها و نيز شناسايي راههاي مقابله با خسارت و صدمات از موضوعاتي است که بايد در پدافند غيرعامل مورد توجه قرار گيرد.

ايشان تصريح کرد: با شناسايي نقاط حساس و کليدي استان زنجان ، قريب به يكصد سكسيونر كنترل از راه دور كه بصورت كاملا بومي با همكاري شركت پارس سوئيچ زنجان به توليد انبوه رسيده است در سطح استان  نصب شده و بهره مندي از پست هاي زير زميني و دفني و همچنين بهره گيري از فناروي هاي نوين توزيع برق به منظور پايش و پايداري شبكه هاي برق از جمله اقداماتي است كه اين شركت در چند سال اخير در حوزه ي پدافند غيرعامل انجام داده است .

IMG_0306.JPGسردار مطيعي معاونت انرژي سازمان پدافند غيرعامل كشور ضمن قدرداني از فعاليت هاي صورت گرفته و نگرش مناسب مديرعامل و همكاران شركت توزيع

نيروي برق استان زنجان به موضوع پدافند غيرعامل گفت : مقام معظم رهبري فرمودند «پدافند غير عامل مثل مصونيت بخشي به بدن مي‌باشد» در واقع پدافند غير عامل و اقدامات آن را تشبيه کردند به مصون سازي بدن سپس توقع و انتظارشان را از موضوع مصون‌سازي اين‌گونه بيان داشته‌اند که اگر دشمن اقدامي کند ضرب و زوري بزند و تلاش بکند، اتفاقي نيفتاده و اثري از خود بجاي نگذارد، مثل کسي که عليه يک بيماري واکسن مي‌زند واکسينه شده و اتفاقي رخ نخواهد داد، که اين بيان هم انتظار است و هم به نوعي تعريف جديدي از پدافند غير عامل، در واقع پدافند غير عامل به عنوان بي‌اثر کردن اثر تهديد بر کشور تعريف شده است.

وي خاطرنشان كرد: حدود ۴۹ تهديد طبيعي شناخته شد در دنيا هست که مجموعه‌اي از ويژگي‌ها را دارا مي‌باشد، دومين تهديد، غير طبيعي يا انسان ساخت مي‌باشد يعني منشا آن انسان است در تعريفي که از پدافند غير عامل شده است در واقع موضوع پدافند غير عامل تهديداتي با منشا دشمن است منشا طبيعت را در قالب مديريت بحران و حوادث طبيعي دنبال مي‌کنند.

IMG_0300.JPGمهندس خادم دبيركميته پدافند غيرعامل شركت مادرتخصصي توانير در اين همايش يكروزه گفت : تهديدهاي مربوط به زيرساخت هاي ما  درحوزه امنيت ملي هرکشوري تعريف مي شود وتهديدهاي مربوط به صنعت برق به عنوان يکي ازمهمترين محصولات کليدي که تمامي ابعاد اقتصادي اجتماعي نظامي وسياسي راتحت تاثير قرارمي دهد داراي اهميت ويژه اي است. بنابراين به منظور تامين انرژي پايدار وبراي غلبه برمشکلات شبکه هاي سنتي  بايد شبکه هاي الکتريکي هوشمند طراحي و اجرا گردند كه شركت توزيع نيروي برق استان زنجان در اين خصوص كارهاي خوبي انجام داده است .

در ادامه ي همايش ، مهندس دشتي از مدرسين حوزه ي پدافند غيرعامل به تعريف وتشريح اصول پدافند غيرعامل پرداخت و نكات موثري در اين خصوص به حاضرين ارائه داد .

گفتني است در پايان همايش كليه ي مدعوين وشركت كنندگان با همراهي مهندس عادل كاظمي از مركز ديسپاچينگ وبهره برداري اين شركت بازديد به عمل آورند . ​

IMG_0309.JPGIMG_0297.JPG